منو

تلفن واحد فروش: 54759098 031
khojastecarpet@yahoo.com: ایمیل

اخبار

 نماینده سازمان جهانی : ثبت مالکیت معنوی: علامت تاییدیه فرش ایرانی ارائه می‌شود/ تلاش برای ارتقای بازار فرش ایران
نماینده سازمان جهانی : ثبت مالکیت معنوی: علامت تاییدیه فرش ایرانی ارائه می‌شود/ تلاش برای ارتقای بازار فرش ایران

پروژه‌ای که ما در حال حاضر در جمهوری اسلامی ایران در دست اقدام داریم ارائه علامت تاییدیه برای فرش ایرانی است.

به گزارش خاورستان، کوانگ مین نماینده سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی اهل کره جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی روند ثبت برند جهانی فرش امداد، اظهار کرد: یکی از طرح‌هایی که در استان خراسان‌جنوبی بافته می‌شود طرح ریزماهی است که من با دیدن این طرح تحت تاثیر قرار گرفتم چراکه وقتی فرشی با این طرح روی زمین قرار می‌گیرد انعکاس جالبی می‌تواند داشته باشد.

وی افزود: پروژه‌ای که ما در حال حاضر در جمهوری اسلامی ایران در دست اقدام داریم ارائه علامت تاییدیه برای فرش ایرانی است که با همکاری مرکز مالکیت معنوی جمهوری اسلامی و مرکز فرش ایران اجرا خواهد شد.مسئله دیگر معرفی برند فرش کمیته امداد امام خمینی (ره) است که جهت ارتقای بازار فرش ایرانی به خصوص در بحث فرش‌های کمیته امداد اجرا می‌شود.
نماینده سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی با بیان این‌که ۱۰ برند را در ۱۲ سال گذشته در کشورهای مختلف اجرا کردیم، بیان کرد: برخی از این پروژه‌ها بسیار موفق بوده است.
مین عنوان کرد: طرحی در مغولستان اجرا کردیم که باعث فروش چهار برابری کالا شد.
وی اظهار کرد: در این راستا استراتژی برند سازی را معرفی کردیم که بیان کند چگونه می‌توان از ظرفیت‌های برند در راستای ایجاد بازار کالاهای هدف استفاده کرد
نماینده سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی با اشاره به اینکه پروژه برند فرش اوایل سال آینده نهایی می‌شود، گفت: استراتژی برند سازی را معرفی می‌کنیم که اوایل سال آینده اجرایی کنیم.
مین افزود: طی بازدید هایی که از کارگاه های بافت فرش استان داشتیم مشاهده شد طرح‌ها و شکل‌هایی که در بافت فرش استفاده می‌شود به گذشته تاریخی ایران بر می‌گردد.
ویتصریح کرد: نداشتن استراتژی برند سازی برای فرش ایرانی باید جبران شود.همان‌گونه که در هند در کنار تمام فرش‌ها، سابقه تاریخی، نحوه تولیدی و بافندگان را آورده‌اند که با اقدامی به نوعی حقوق بشری، بقیه را تحت تأثیر قرار داده و بازارهای بین المللی را به خود جلب کرده است.
نماینده سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی بیان کرد: مطلع هستیم برخی از فرش‌های ایرانی ثبت نشان جغرافیایی جهانی شده اما متأسفانه از ظرفیت‌های این نشانه‌های جغرافیایی استفاده نشده است.
مین عنوان کرد: سایر رقیب‌های شما از راه‌های ارتباطی با دنیا استفاده کرده‌اند اما متأسفانه در ایران بر بازاریابی بر اساس شهرت فرش ایرانی تکیه شده که صدمه‌ای جدی به بازار فرش می‌زند.
وی گفت: اطلاع دارم که کارشناسان مجربی در جمهوری اسلامی ایران وجود دارند که امیدواریم بازخورد خود را نسبت به پروژه‌ای که اجرایی خواهیم کرد، به اطلاع ما برسانند.